BAŞKANIN MESAJI

Anasayfa Başkanın Mesajı
IMG

Başkanın Mesajı

İzmir Kuyumcular Odası olarak İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Ticaret Odası ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nin destekleriyle İzmir Gemoloji Laboratuvarı'nı kurmuş olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Bizi destekleyen ve iş birliği yapan kurum ve kuruluşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Odamız, Kalkınma Ajansı, İZTO ve Dokuz Eylül Üniversitesi garantisi altında kurulan bu laboratuvar sayesinde artık değerli taşlarla yapılan dolandırıcılık ve sahtecilik denetim altına alınacaktır. Mesleğe başladığım günden bu yana eksikliğini hissettiğim laboratuvarımızla, inanıyorum ki tüm meslektaşlarımızın ortak hayaline kavuştuk.

Elmas ve diğer mücevher taşlarının sahte olup olmadığı, değeri ve altının ayarının ölçülebildiği laboratuvarımız, Ege'nin tek Gemoloji Laboratuvarı oldu. Laboratuvarımız sadece kuyumcu meslektaşlarımız için değil tüm Egeliler için de çok önemli bir kazanımdır.

Pandemi günlerinde, karşılaştığımız bir çok zorlu engele rağmen yılmadık, pes etmedik. Bir sözümüz, bir hayalimiz ve bir hedefimiz vardı. Kuyumculuk sektörüne böylesine bir eser kazandırmak için tüm gücümüzü, enerjimizi ve zamanımızı harcadık ve bugün eserimizin düğmesine basmaktan mutluluk, onur ve gurur duyuyoruz. Hepimizin eseri İzmir Gemoloji Laboratuvarı hayırlı, uğurlu olsun.

Bize Ulaşın

Çözüm Ortaklarımız